„Morawieczki lengyel miniszterelnök a »német« viszonyok elkerülésére buzdít. Nézzük röviden, mit is jelentenek a migrációnál a »német« viszonyok: az illegális határátlépés révén az EU területére érkező migránsok hivatalosan »menedékkérők«, akiknek kérvényéről egyéni elbírálás során kell dönteni. Mivel ez évekig is elhúzódik, és a hatóságokon van a bizonyítási kényszer, a migránsoknak szinte nyert ügye van. Elég magukat homoszexuálisnak, áttért kereszténynek, esetleg kiskorúnak mondani, és jellemzően máris két évre befogadják őket. Az országon belüli kvóta alapján szétosztják őket és az önkormányzatoknak kell gondoskodni róluk, amire a berlini szövetségi kormány valamennyi normatív támogatást ad.
A befogadott menedékkérőknek nyelvtanfolyamot és szakképzést is biztosítanak, amit többségük nem vesz igénybe, holott évente félmillió német szakmunkás megy nyugdíjba és óriási a minőségi munkaerőhiány. Berlin kitalálta a »sávváltást«, vagyis az elutasított menedékkérő »sávot válthat« és munkakeresőként próbálkozhat. Ettől azt várták, hogy a hiányszakmák felé fordulnak, ám ez a remény sem vált be. A német bíróságok határozatai alapján alig lehet az elutasított menedékkérőket kitoloncolni, sőt, volt olyan afgán, akit kitoloncolása után kellett eljárási hibák miatt vissza kellett hozni. A Soros-hálózat NGO-i dolgoznak.
A kelet-közép-európai országok viharos történelmük során megtanulták, hogy nagyszámú idegen népesség betelepülése milyen következménnyel jár. Elég a nagyobb nyugat-európai városokon végigsétálni, és a társadalmi változás szembe ötlik. Ezért sem csoda, ha az illegális migráció elutasítása mára többségi állásponttá vált az európai polgárok körében, mint azt a Századvég Európa Projekt kutatása is jól mutatja. Talán pont ezért nem forszírozzák a globalista kormányok által uralt országokban az erről szóló népszavazást, és támadják akár a nekik járó uniós források megvonásával Lengyel- és Magyarországot, amelyekben nem csak az óraátállításról kérdezik meg a polgárokat.”
A nyitóképen bevándorlók pózolnak egy német menekülttáborban. Fotó: JENS SCHLUETER / AFP